2015 Yılı SEO Değerleri Nelerdir? SEO da Neye Odaklanmalısınız?

2014 yılı SEO stratejilerinde önemli değişiklikler olan bir yıl oldu ve bu yılın son günlerinde; Geçmiş yılı seo stratejisi olarak nasıl geçirdiysek geçirelim bu yılı tamamlayarak önümüzdeki yılın seo stratejisine odaklanarak başlayın. Bu kişisel planlar ve öncelikler ile aynı zamanda var olan ve yeni marka stratejisi içinde geçerlidir. Bu artık 2015 yılında bir sonraki seviyeye başlatmak için harika bir zaman yer için marka almak için nasıl odaklanma zamanı mı demektir? Yeni Yıl için SEO strateji yenilemek için hazırlanıyor

Bir yıl önce 2014 SEO stratejisi neydi, neler değişti? 2015 Yılı SEO Değerlerinde farklılıklar neler olmalı, nelerden uzak durmalıyız hadi gelin bunları gözden geçirelim .

2015 Yılı SEO Değerleri Nelerdir? SEO da Neye Odaklanmalısınız?

Geçen Yılın Doğru SEO Stratejisi Bu Sene Hala Geçerlimi?

Bazı şeyler artık geçerli değildir ve SEO ile ilgili inanılmaz değişikliklerin yansıra olmazsa olmaz şeyler aynı kaldı. Geçen yıldan geriye kalanlar ve yeni olan şeyler öğrenmek ve geri dönüşümleri artırmak ve sorunları çözmek için yeni fikirler geliştirmek idi. Onlar değişmedi.

SEO uzmanı olarak, düzenli olarak öğrenmek ve kendinizi geliştirmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Örnek verecek olursak: Geçen yıl, Hummingbird güncellemesi ile SEO potansiyelini maksimize etmek isteyen herkes için çok önemli oldu. O zamandan beri, Pigeon ve Penguen 3.0 güncellemeleri ile arama sonuçları için daha doğru sonuçlar listelenir. Bu sonuçlarda alt sıralarda kalan markalar için yeni SEO stratejilerini ve yaklaşımlarını gözden geçirmelerini, gerektirir. Bu düzenli güncellemeler arama sonuçlarının verimliliğini artırmak ve spam azaltmak için tasarlanmıştır.

Buna benzer güncellemeler sık sık tekrarlanacak ve bildiğiniz doğrular bir gecede değişecektir. Bu bir gecede kuralları ve stratejileri değiştirme potansiyeline sahip bir gelişen, sürekli değişen bir süreç olduğunu anlamanız gerekir ve bu hızlı değişimlere ayak uydurarak dönüşümlere odaklanıp profesyonel SEO etkinliğinizi arttırabilirsiniz. Çin ata sözü derki “Su gibi ol kabına göre şekil al”

 

Bu temel kararlara ek olarak, sosyal medya SEO bağlantılı olduğu fikri 2014 yılında popüler oldu; % 50 oranında indeks sürelerinde ve en önemlisi kalıcı bağlantılar sağlar, bununla birlikte 2015 SEO trafiği bu bağlantılar ile artar – Yeni Yıl yaklaşırken bu sosyal medya SEO ya odaklanmanız gerektiği anlamına gelir.

2015 yakın çizer gibi, başka ne harika bir başlangıç için SEO kurtulmak için hazırlıklı olmalıdır? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Uzun kuyruk Anahtar Kelimeler Long-tail Keyword

Long-tail Keywords yani Uzun kuyruk anahtar kelimeler daha ayrıntılı ve net kesin sonuç isteyenlerin arama motorlarında yaptıkları aramaların sıklığı artmıştır. Long-tail Keywords mantığı şu şekildedir; nasıl yapılır” ve belirli öğeleri ve eylemleri ile birlikte “nerede gibi spesifik nitelikler ile bulmak için” tam ifadeler içerir ve sözcük yapısında daha fazla konuşma dili vardır. Ana anahtar kelimeye ilave en az iki kelime ilave ederek ki daha fazla kelime daha doğru sonuç demektir. 2015 yılında, müşterileriniz sizi arıyor ve tam olarak ne öğrenmek, ve bulmak istiyorsa ürün ve hizmetleriniz ile ilgili ifadeleri Long-tail Keywords stratejisine uygun olarak değiştirmeniz sitenize olan trafiği arttırmak ve sorunları için çözmek için ideal bir yol olacaktır. Uzun kuyruk anahtar kelimeler kullanarak, rakipleriniz ile aranızdaki rekabeti aşarak ve sitenize hedeflenen ziyaretçiyi çekebileceksiniz.

LSI Anahtar Kelimeler – LSI Keywords

Gizli anlamsal indeksleme ya da LSI, hesaba belirli kelimelerin ve ilgili terimlerin çeşitli şekiller alır. Bu, Google’da biri ile ilgili nasıl belirli anahtar kelimeleri anlamak sağlar başka böylece yukarıda belirtildiği gibi “gömlek” için bir kullanıcı arar, arama motoru örümcekleri “tekstil” aradığınızı renk olarak siyah, tarz olarak spor gibi diğer ayrıntılar ile ürününüzü daha iyi pazarlayabilirsiniz. Örnek olarak “Siyah Spor Gömlek” gibi ilgili terimler gibi ayrıntılı kelimeleri bularak bunları çeşitlendirerek birbirine bağlayabilirsiniz eğer doğru sonuçları elde etmek istiyorsanız bunlara önem verin..

LSI Anahtar Kelimeler – LSI Keywords ve Long-tail Keywords uzun kuyruk anahtar kelimeler hakkında daha fazla şey öğrenmek ve Yeni Yıl stratejileri için önemli bir adımdır.

Mobil Uyumlu Sitelerin Önemi

Bütün dünya neredeyse masa üstü bilgisayarlar yerine tabletler ve akıllı cep telefonları ile mobil Dünyaya çoktan geçti. Bu bir gecede olan bir değişiklik, ya da bir sürpriz olmamıştır, ama bizim toplumunda benim web sitem var ve gayet iyi durumdayım demek tehlikeli bir tempoda hareket ettiğiniz anlamına gelir. Bir an önce şirketinizin web sitesini mobil uyumlu hale getirmeniz gerekiyorsa şirketinize özel uygulamalar geliştirmelisiniz. Buna en güzel örnek yemeksepeti.com gibi sitelerin akıllı telefonlar için oluşturmuş olduğu uygulamalardır.
Ayrıca, gelecek yıl, büyük arama motorları, mobil uygulamalar sadece olduğu kadar fiziksel web sitelerinden gelen indeksleme sayfaları ve bilgi başlayacak var. Bu SEO stratejisi rakipleri ile rekabet için, bir uygulama neredeyse denklemin bir parçası olmak anlamına gelir. Şirketiniz için bir mobil uygulama yaratma ve 2015 yılında SEO optimizasyonu için harekete geçme zamanı.

Check Also

Google Panda ve Penguen Algoritmasına Göre 4 Güven Faktörü

Google Panda ve Penguen Algoritmasına Göre 4 Güven Faktörü

Google ilk olarak Panda algoritmasını tasarlamış olan, Google’ın baş mühendisi Amit Singhal herhangi bir web …