SEO İpuçları ve SEO Araçları

SEO Arama motoru optimizasyon yani benim tabirimle “en uygun şekle sokma” ipuçları Web pazarlama ile ilgilidir ve SEO’ da pek çok değişken bulunmaktadır. Programlama, problem çözme, yazılım formları ve ikna gelir hedefleri ve SEO sonuçları sayfalarında yüksek dereceleri üreten tüm rol oynamaktadır.

Genel SEO ipuçlarını birkaç kritik adımlar ile başlayabilirsiniz.

SEO Birinci adım: Web sitesi kaliteli içerik dolu olsun ve bu içerikler anahtar kelimeler ve doğru konu başlıkları ve merak edilen konu içerikleri ile doğrudan kombine anahtar kelimeler ve cümlelerden oluşmalı. Bu bilgiler sizin değerli bilgi dolu web sayfalarınızın arama motoru sonuçlarında ilk sayfaya yükselmenize yardımcı olacaktır.

Sayfa başlığı, başlık etiketi veya HTML <title> 60 karakter bir başlık etiketi içinde mutlaka anahtar kelimeler kullanarak hazırlanmış bir başlık bir sizi ilk sayfaya yaklaşmanıza etki eden  bir elementtir. İçerik de anahtar kelimelerle başlıkları içermelidir.

SEO İkinci adım: Beyin jimnastiği yaparak farklı anahtar kelime varyasyonları türetmeniz gerekiyor ve bu anahtar kelimeler makalenizin başlığın ve açıklamanın içine serpiştirilerek zeki bir şekilde eklenmelidir.

Bu anahtar kelimelerin iki rolü vardır: Sitenizin içeriğini tanımlamak ve aramalarda anahtar kelime varyasyonunun çeşitliliği arama motorlarının örümcekleri tarafından tespit edileceği ve bu yaygın olarak kullanılan ve kabul edilen sözcükleri paylaşmak için. Makalelerin arasına serpiştirilen zekice planlanmış aynı anahtar kelimelerin farklı varyasyonlarının miktarı sizin lehinize olacaktır sitenizde yerleştirdiği yerlerde dikkatli olun lüzumsuz yere cümlenin framel yapısına uymayan anahtar kelimeler spam olarak algılanabilir. Anahtar Kelimelerin popülerlik durumunu Google Keyword Tool yada Türkçesi Anahtar Kelime Araçları kontrol edin ve daha popüler anahtar kelime seçenekleri ile sitenize köprü sağlamak için bir araç olarak kullanın.

Başka bir genel SEO ipucu rakiplerinizin sitesinin içeriklerinde gizlidir. Rakiplerinizin sitesini inceleyin kaynak kodları ve başlıklarda kullanılan kelimeler, açıklama kısmında kullanılan kelime çeşitliliği rakiplerinizin bu fikirleri, kriter ve anahtar kelime de siteniz için geçerli olabilecek bir kaynak olarak kendi web siteleriniz ile kıyaslama yapın ve nelere dikkat etmeniz gerekiyor bunlara bakın. Diğer sitelerden almış olduğunuz kopyala yapıştır anahtar kelime ve açıklamalar spam olarak algılanacaktır.

Başka bir SEO arama motoru optimizasyonu İpucu: Açıklamanızda bulunan kelime çeşitliliği ve zenginliği arama sonuçları sayfasında şirketinizin görünen yüzü gibidir. Ziyaretçilerin sizin açıklamalarda yaptığınız ilginç cümle yapısı ziyaretçiler için çekici olabilir. Açıklama bölümünde anahtar kelimelerin içinde sıralandığı bir paragraf ziyaretçiler için çok ilgi çekici gelmeyebilir.
SEO Üçüncü adım: Arama motoru ya da dizinler için cilalı gösterişli ve içerik bakımından eşsiz kaliteli web sitesi gönderin. Sizin ve izleyici , izleyicinin de kaliteli içerik aradığını unutmayın..

Check Also

2015 Yılı SEO Değerleri Nelerdir? SEO da Neye Odaklanmalısınız?

2014 yılı SEO stratejilerinde önemli değişiklikler olan bir yıl oldu ve bu yılın son günlerinde; …

Bir cevap yazın