E-Ticaret SEO İpuçları

E-Ticaret SEO dinamik E-Ticaret sitelerinde satışı yapılacak olan ürünlerin optimizasyonu için en önemli unsurdur. Binlerce lira harcayarak satın alınan ya da kiralanan E-Ticaret scriptleri ile kurulan E-Ticaret siteleri doğru SEO çalışması ile iş yapar bir duruma gelir.

Her gün birçok E-Ticaret sitesi yayın hayatına karlı iş umuduyla başlamaktadır. Fakat kurulan her yeni E-Ticaret sitesinden kiralık olan E-Ticaret scriptleri ilk yılsonunda kurulan E-Ticaret sitelerinin % 60 ı kapanmaktadır. Kapanan E-Ticaret sitelerinin ortak sorunu stratejik SEO çalışmalarının yapılmaması ve yapılsa da seo çalışmalarında hataların yapılmasıdır.

E-Ticaret sitelerinde URL yapısı SEO da çok büyük bir öneme sahiptir.

Dinamik E-Ticaret SEO İpuçları sadece birkaç (ürün sayfası, kategori sayfası vb gibi) bir şablon sayfaları içeren dinamik e-ticaret siteleri için arama motoru optimizasyonu (SEO), aslında dinamik olmayan siteler için uygulanmasından daha kolay olduğunu düşünüyorum. Buna rağmen Dinamik E-Ticaret SEO İpuçları sadece birkaç şablon sayfalarını optimize ederek tüm E-Ticaret sitenizi optimize edebilirisiniz.

E-Ticaret SEO Arama motoru optimizasyonu, özellikle organik arama sonuçlarını en iyi duruma getirme çabalarından yararlanabilir şekilde etkiler. Google AdWords gibi ücretli veya “sponsorlu” E-Ticaret sonuçları Google AdWords maliyetleri nedeniyle E-Ticaret in devamlılığın ını olumsuz etkiler. E-Ticaret de açılış sayfası puanı, en önemli puandır ve E-Ticaret sitenizin açılış sayfasının diğer şablon sayfalara nazaran iki kez daha iyi duruma getirme çabalarından yararlanabilir.

En İyi E-Ticaret Scripti

E-Ticaret SEO Optimizasyonu ilk baştan e-ticaret script seçimi ile başlar. Doğru seçilmiş en iyi e-ticaret scripti web sitenizin SEO sunu direkt etkiler. Piyasada bulunan kiralık e-ticaret script leri ile seo çabaları özel olarak satışı olacak ürüne göre tasarlanan e-ticaret scripti büyük hayaller ile başladığınız e-ticaret hayatınızın uzun yıllar sürmesi için altın anahtar rolü üstlenmektedir.  En iyi e-ticaret scripti ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmış olanıdır. Kiralık  e-ticaret scriptleri ile işe başlamayın.

Google yöneticileri, başarılı bir e-ticaret için web sitenizi doğru şekilde optimize etmek için tüm temel ipuçları ile büyük bir SEO başlangıç ​​kiti sunmaktadır.

Sizlerle profesyonel E-Ticaret SEO ayarları için birkaç basit kuralı paylaşacağız.
E-Ticaret SEO İpucu # 1: benzersiz, doğru sayfa başlıkları oluşturun

Bir başlık etiketi ve arama motorları hem de kullanıcılara, belirli bir sayfa konusu hakkında bilgi veri title> Etiketi, HTML belgesinin <head> etiketi içinde yer almalıdır. Dinamik bir şablon sayfa için ürün sayfası gibi, başlık etiketi kod üzerinden dinamik olarak oluşturulmuş olmalıdır.

E-Ticaret SEO  Örnek <title> etiketleri:

 

en iyi e-ticaret url yapısı
en iyi e-ticaret url yapısı

 

 

 

E-Ticaret SEO İpucu # 2: benzersiz, alakalı ve iyi yapılandırılmış içerik eklemek

Arama motorları birbiri ile aynı içeriklere sahip E-Ticaret sitelerini sevmezler. Bu yüzden E-Ticaret sitenizdeki içerikler ürün açıklamaları birbirinden benzersiz, ürünlerinizin özellikleri ile alakalı ve iyi yapılandırılmış bir içeriğe sahip sayfalardan oluşturulmalıdır. Aramam motorlarının E-Ticaret sitenizin sayfaları için yüksek puan  vermesi için aşağıdakileri yapmalısınız.

HTML Meta etiketler ekleyin: başlık ve açıklama için her bir ürün için sadece ilgili ve benzersiz anahtar kelimeler ve açılış sayfaları her sayfa içinde Meta etiketlerini dâhil ettiğinizden emin olun.

HTML etiketleri (<h6> tags <h1>) başlığı.
Bir çok E-Ticaret sitesi XML entegrasyonu ile yada üretici firmanın açıklamalarını bire bir kopyalayarak kullanması E-Ticaret SEO yu olumsuz etkiler. Üretici firma ile aynı açıklamaları kullanmaktansa biraz değiştirmek ve ürün hem de kullanıcı için daha uygun hale getirmek tavsiye edilir.
Uzun kuyruk anahtar kelimeler, ürün ve marka, model ve kategori ötesine gitmeyen ilgili çeşitli anahtar kelimeler kullanın.
Ürün yorumu: ürün yorumu siteniz için sadece alaka, ancak üretilen kullanıcı içeriği de aranabilir benzersiz içerik olacak. Bu yüzden E-Ticaret SEO için web sitenizde yorumları muhakkak açın.

E-Ticaret SEO İpucu # 3: URL’leri yapısını iyileştirmek için yapılması gerekenler.

E-Ticaret SEO sadece web sitenizde belgeler için açıklayıcı kategoriler ve dosya isimleri oluşturma, sitenizi daha iyi organize tutmaya yardımcı olacaktır, ama aynı zamanda arama motorları tarafından daha iyi bir E-Ticaret SEO puanı yol açabilir.

Check Also

2015 Yılı SEO Değerleri Nelerdir? SEO da Neye Odaklanmalısınız?

2014 yılı SEO stratejilerinde önemli değişiklikler olan bir yıl oldu ve bu yılın son günlerinde; …

Bir cevap yazın