Google ilk Sayfa Sıralamanızı Etkileyecek 10 SEO Tekniği

Web sitenizin daha iyi bir sıralama elde etmek için SEO olarak yapmanız gereken birçok şey yapabileceğiniz pek çok SEO tekniği vardır. Google’da daha iyi bir yerleşim için yapmamanız gerekenler yapmanız gereken SEO teknikleri daha etkili ve kalıcı SEO tekniklerinin genel listesi aşağıdaki gibi toparladık.

1. Reklamların Sınırı ve SEO: sitenizde farklı türlerde birçok reklam veya sayfa yazı aralarında makaleler ile alakasız metin içerikleri varsa, bu google sıralamanızı azaltabilir. Google, düşük kaliteli bir spam sitenin bir işareti olarak aşırı reklam alan siteleri düşünmektedir. Ve unutmayın, Google’ın hedefi, arama sonuçlarının üst kısmında, yüksek kalitede siteleri sağlamaktır.

2. Google Araç Çubuğu ve SEO: Google Araç Çubuğu, web sitenizin ilk sayfa sıralamasında yükselmesine yardımcı olacaktır.  Google Araç Çubuğu tüm özellikleri nedeniyle önemli bir araçtır. Google araç çubuğu, link ve siteleri ile bağlantılı olduğu bulmanıza yardımcı siteleri bulmak, Page Rank değerlerini izlemenize yardımcı olabilir. Ayrıca sitenizin hedeflenen anahtar kelimeler ile nasıl yapıyor sekmeleri tutabilirsiniz. Google.com.tr adresinden Google Araç Çubuğu yazarak ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz

3. İçerik ile Alakalı ve Kalite İçerikler : Advanced SEO 2012 temeli daha iyi SEO için yapılabilmesi için en önemli şeylerden birisi alakalı anahtar kelimeler ile kaliteli içerik sağlamaktır. Web sitesinde kalite içerik her zaman fazla içerik miktarından daha etkili olduğunu biliyoruz;  Bu nedenle sadece sıradan içeriğe sahip birçok düşük kaliteli makalelere sahip sitenin değeri yoktur. Seçtiğiniz makaleleri sitenize uygun ve yararlı bilgiler sağlamak emin olun. Başka web sitelerinde benzer hatta tıpatıp aynı makaleler varsa, yinelenen içerikten dolayı google banlayabilir ya da daha düşük seviyelerde yer alabilirisiniz. Kaliteli içerikten ayrıca, düzenli olarak taze yeni içerik eklemeniz web sitenizin sadık ziyaretçilerinin olmasını sağlar.

4. Google +1 Button : Google +1 düğmesi ekleyerek, sitenizin sıralamasının yükselmesine yardımcı olabilirsiniz. Google 2012 SEO tekniklerinde en görünür şeylerden biri de, önem ve alaka.
Web sitenizi ziyaret eden ziyaretçiler sitenize Google +1 Button aracılığı ile + puan vererek o sayfanın başlığı ve içeriğinin alaka düzeyinin yüksek olduğunu kullanıcılar tarafından oylanır Elbette bu Google +1 Button ile verilen oy miktarı ne kadar çok olursa web sitenizin başlığı ve anahtar kelimelerdeki sıralaması o denli yüksek olacaktır.
Alabileceğiniz daha fazla artı daha fazla önem demektir. Böylece Google arama sonuçları sayfalarında sıralamasının yükseltmesine neden olacaktır. Bu aynı zamanda, web sitenizin daha fazla ziyaretçi almasını sağlayacaktır.

5. Blogger ol : Şimdiye kadar yapmadıysanız, iş yerinizin web sitesine ilaveten bir blog eklemeniz gerekir. Günümüzün modası Blogging bir blog iki şey çünkü Google sıralamasını yükseltmek için son derece verimli bir yoldur. İlk olarak, sitenizin Google tarafından fark edilecek anahtar kelime zengini, ilgili, kaliteli içerik ve pek çok sayfa ekleyebilirsiniz. Daha kaliteli blog sayfaların indekslenme, şansı daha fazla var. Ve ikinci kural bir blog sitenize gelen kaliteli bağlantılar yani backlink miktarı web sitenizin ziyaretçi sayısını artırabilir.

6. Web Siteniz Gelen Alakalı Linkler : Web sitenizin sahip olduğu backlinkler kadar bu backlinklerin kalitesi ve gelen bağlantıların web sitenizin içeriği ile alaka ve önemi web sitenizin Google sıralamasında yükselmesi için iyi yoldur. Yüksek kaliteli blogların reklamı ile ası web sitenize içeriğiniz ile alakalı ziyaretçi, çekmek için en iyi yollarından biridir. Mevcut blogunuza sıkça yorumların gelmesi ve yorum yoğunluğu ile daha fazla ziyaretçi çekebilirisiniz. Web sitenize sağladığınız backlinkler ve gelen bağlantıları her zaman uygun siteler ile doğru anahtar kelime içeren bir anchor text kullanın.

7. Sosyal Medya : internet pazarlama birçok yönü olduğu gibi, sosyal medya, SEO büyük bir rol oynar. Sosyal sitelerde aktif olun. Sosyal Medyada web siteniz ile alakalı içerikleri paylaşarak devamlı güncel kalın. Web sitenizdeki güncel makaleler ve içerikleri düzenli olarak taze ve yeni bilgi göndererek ve yeni ziyaretçiler çekin.

8. Anahtar Kelime Araştırma – Anahtar Kelimeler SEO önemli bir rol oynar, 1 yıl öncesinin doğru anahtar kelimeleri farklı varyasyonlarının gelişmesinden dolayı eski kalabilir. Bu yüzden senede en az 4 kez Google ve benzeri arama motorlarında anahtar kelimelerdeki farklılaşmaları tahip ederek doğru bir şekilde anahtar kelime modifikasyonlarını yapınız.
Web sitenizde seçeceğiniz hedef anahtar kelime arama sonuçlarında hedef kitleniz olmayan yanlış ziyaretçileri yanlış anahtar kelimeler kullanarak web sitenize çeker ve bu yarardan çok zarar getirebilir.
Web sitenizi ziyaret eden kişilerin sitenizde doğru bilgi bulmak için arama motorlarından doğru anahtar kelimeler ile geldiğine emin olun. Bazen web sitenizde sadece içerik girerek için yazdığınız ve sizin hedeflediğiniz anahtar kelime haricinde Google’dan gelen ziyaretçiler web sitenizin asıl anahtar kelimede gerilemesine neden olur. Bu hatayı açıkçası ben yaptım, tecrübelerimde biliyorum.
Google Anahtar Kelime Aracı olarak adlandırılan bir anahtar kelime aracı sunuyor. Bu ücretsiz araç, anahtar kelimelerin bir listesini ve popülaritesini verir ve anahtar kelimelerin rekabet durumunu buradan izleyebilirisiniz..

9 – Gizli Metin :Gizli metin çok eski Google kandırma taktiklerinden birisi olarak kalsa da günümüzde acemi seo ların başvurduğu bir yöntem. Bu yöntem web sitenizin zemini ile aynı renkte olduğu için ziyaretçileriniz için görünmez. Bunu yapmanın yaygın bir yolu, yazı tipi rengi, arka plan rengini aynı ayarlamak ile olur. Acemi SEO ların bunu yapmalarındaki amaç çok sayıda arama motorları için anahtar kelime ekleyebilir ve içeriği ziyaretçiler için gereksiz gibi göstermeyebilirisiniz. Bunu asla yapmayın. Google, hileli durumu Google Panda Algoritması ile görür ve siteniz ceza alır..

10. Kötü Backlink : Karşılıklı backlink alışverişleri ile gelen bağlantılar ve uygun backlink prosedürünü takip ederseniz backlink bağlantıları ve vereceğiniz linkler çok iyi olur. Herhangi bir siteye bağlantı vermeyin. Bağlantı vereceğiniz site için çok seçici ve sitenize uygun ve kaliteli içeriğe sahip sitelere bağlantı verin. Backlink çiftliklerinden gelecek backlink lerden uzak durun. Backlinklerin kırık olmadığından emin olun ve düzenli olarak backlinkleri kontrol edin. Kırık backlink bağlantıları, Google ve diğer arama motorlarının da dikkatini çekecektir. Kalitesiz siteler veya spam sitelere link vermeyin.

Check Also

2015 Yılı SEO Değerleri Nelerdir? SEO da Neye Odaklanmalısınız?

2014 yılı SEO stratejilerinde önemli değişiklikler olan bir yıl oldu ve bu yılın son günlerinde; …

Bir cevap yazın