Google Penguen den Sonra SEO anlamsız mı?

Google Penguen algoritma güncellemesi nedeniyle penaltı cezası yiyenlerden misiniz yada ceza almaktan mı endişeleniyorsunuz?

O zaman bu önerileri dikkate alın.

Google Penguen güncellemesi ile birçok web sitelerinin trafiğinde ve sıralamasında büyük bir düşüş gördük. Siteniz spam olarak kabul edildi, Google arama motoru sonuç sayfalarında birkaç sıra veya sayfa gerileyerek sizi nakavt etmiş olabilir.

Google Penguen güncellemesi ile yeni SEO stratejilerimizi güncellememiz gerektiğini ve her şeyin sonu olmadığını ne olursa olsun bunun farkında olmamız önemlidir. Google, muhtemelen yeni algoritmalar geliştirmeye devam edecektir. İse kendimizi dinamik tutarak yeni algoritmalara karşı sitemizi ayarlayarak asla Beyaz Şapka SEO dan vazgeçmememiz gerekiyor.

Algoritmalar sürekli arama motoru sonuçlarını iyileştirme prensipleri ile çalışmaktadır.  Google Penguen güncellemesi de bunun bir örneğidir. Google Penguen ilk sayfada yer alan ve orada yer almak için sahte yollara başvuran Siyah Şapkalı SEO karşısında süper bir algoritma ile önünde durarak internet arama pazarında aslan payını almalarını engellemek üzere tasarlanmıştır.
Eğer bu oyunu Google kurallarına göre oynarsanız kazanan siz olursunuz. Şimdi bunu nasıl yapacağımızı ve size tavsiyelerde bulunacağım.

• Anahtar kelime yoğunluğu üzerine odaklanmış bir algoritma olarak anlamayın.

• Backlink fazlalığı ve bu bağlantıların stratejileri hakkında endişe etmeyin.

• Ziyaretçileriniz sitenize geldiğinde istediklerini alabiliyorlar mı? Bu sorunun cevabına Evet diyebilmelisiniz.

• SEO da öncelik listesinin en üstünde kaliteli içerik koy ve bu şekilde devam et.

Google Penguen güncellemesi için anahtar kelimeler, etiketler ve diğer SEO unsurlar hâlâ önemlidir. Ama arama motorları yeni oyun sistemine belirgin girişimlere bakmanız gerekiyor. Ayrıca bu arada arama motorlarının sitenize gönderdiği ziyaretçilerin geri dönüşümlerine bakacağını unutmayın. Siteniz güncel ve içerikleriniz ziyaretçileri memnun ettiği yani sitenizde kalış ve ziyaret edilen sayfa fazlalığı web sitenizin yeniden hak ettiği yere gelmesine neden olacaktır.

Arama motorları sitenizin istatistiklerini ölçecek ve trafik dönüşümleri ile sizi yeniden hak ettiğini yere getirecektir.

Check Also

2015 Yılı SEO Değerleri Nelerdir? SEO da Neye Odaklanmalısınız?

2014 yılı SEO stratejilerinde önemli değişiklikler olan bir yıl oldu ve bu yılın son günlerinde; …

Bir cevap yazın