SEO 2011 İkinci Yarıda Değişen Çok Önemli 8 Faktör

Google 1998 yılında kurulduğundan bu güne kadar arama sonuçlarını etkileyen ve devamlı iyileştirmeye yönelik farklı algoritmalar üretmektedir.

Bu seo algoritmaları bazen çok zıt teknikler kullanılarak arama sonuçlarında dalgalanmalara neden olmaktadır.  Hatta aynı gün içerisinde aynı anahtar kelimede aynı domain adresi 10 sıra aşağıya inip tekrar 5 sıra yukarıya çıkabiliyor.

Hatta istikrarlı bir şekilde yukarıya tırmanan bir web sitesi özgün içeriğe de sahip olsa Google ilk 20 den aynı anahtar kelimede ilk yüz site arasından kaybolabiliyor. Arama motoru sonuçlarını 2011 ikinci yarı döneminden sonra seo kuralları oldukça değişti.

Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak sinyalleri çoktan verildi; Ve Google ilk sıralarda yer alabilmek için Profesyonel SEO Danışmanlığı daha önemli bir rol oynuyor. Google ilk sayfada olmak kesinlikle tesadüf değil.

Google ilk sayfa sırrı = SEO. SEO = Düzgün Temiz içerik, kaliteli backlink, organik hit, site içi seo, site dışı seo web site optimizasyonu ve sayfa optimizasyonundan çok daha fazla Google seo arama sonuçları sıralamasını etkileyen çok önemli 8 faktörü burada birlikte inceleyeceğiz.

1. Twitter SEO için önemli faktörlerden bir tanesi

Twitter Google sıralama algoritması çok önemli bir rol oynadığı resmi bir şekilde kabul edilmiştir ve çok önemi bulunuyor. Web sitenizin veya web sayfanıza çok güçlü Twitter takipçileri tarafından tweet alırsa, seo olarak pozitif sıralama sonuçlarını görmek olasıdır

2. Facebook SEO ve Google Sıralaması için önemli faktörlerden bir tanesi.

Facebook, arama motoru sonuçları seo üzerinde etkisi olan sosyal medya faktörlerinden bir tanesidir. Google mühendisleri Facebook like (Beğen), hala, yüksek kaliteli bir web sitesinden alınan bir seo backlink kadar etkili olmasa da beğeni sayılarının google arama sonuçlarını etkilediği kabul etmektedirler. Yine de pek çok sosyal faktörlerin zaman içinde değerinin artması muhtemel olduğundan siz web sitenize yatırımınızı yaparak şimdiden Facebook sayfanızı oluşturun ve web sitenizdeki bütün yeni linkleri burada paylaşın.

3. Tamamı uyumlu ya da kısmen uyumlu çapa metin.(Anchor Text )

En son yapılan SEO analiz çalışmaları sonucunda Google anahtar kelimelerde hep aynı olmayan anahtar kelimelerin farklı varyasyonlarını da içeren daha çeşitli Anchor Text backlink yani bağlantı metinlerine yer vermenin arama sonuçlarını etkileyen önemli seo faktörü olabileceğini göstermiştir. Bunu seo sunu yapmı olduğum yüzlerce sitede bizzat test eme fırsatım oldu.

Böylece anahtar kelime çapa metinlerin .(Anchor Text ) varyasyonlarını kullandığınızdan emin olunuz. Google SEO Uzmanı otomatik backlink sistemleri ve spam backlink ile mücadele ettiklerini ve bunlar için spam backlinklere karşı geliştirmekte oldukları algoritmaları kalıpsal .(Anchor Text ) değil de doğal bir backlink profiline sahip, SEO çabalarının başarı olasılığı daha yüksektir. Spam backlink satın alanların başarı şansı daha az olacaktır. Cezası ise sandbox..

4. Web sitesi Kullanım Verilerini değerlendirme.

Birçok seo uzmanı Google Analytics kullanmanın faydasından bahsetmektedir. Fakat birçok seo uzmanı google Analytics sonuçlarını nasıl efektif bir şekilde değerlendirmesi gerektiğini de bilmemektedir. Seo uzmanı için google Analytics sonuçları doğru bir şekilde kullanılırsa web siteniz için büyük fırsatları değerlendirmek için kullanabilirsiniz.  Bu nedenle, seo danışmanınız ile uygun bir site yapısını oluşturmak ve google Analytics verileri izleyin ve seo stratejinizi buna göre belirleyin.

5. Google BeğenButonu sayesinde yükselin.

Google Begen

Birçok arama motoru uzmanı, arama motoru sonuç sayfalarında Google Beğen Butonu sayesinde tıklanarak büyümektedir ve giderek daha popüler bir seo faktörü olduğunu biliyoruz. Birkaç yıl önce, Google Beğen Butonu çok da önemli değildi, ama şimdi ciddi bir şekilde Google Beğen Butonu seo arama sonuçlarındaki sıralama faktörü olmaktadır.
6. Anahtar kelimeniz ile tam uyumlu Domain seçimi.
Birçok kişi domain içerisindeki anahtar kelime uyumunun öneminin düşeceğini söylemektedir. Fakat şu an ki gerçek böyle değildir, domain ile tam bir eşleşen anahtar kelimelere sahip domain lerin avantajı çok yüksek; elbette doğru seo uygulamaları yapılmış ve içeriği güncel tutmak ve koşulları ile.

7. İçeriği farklı sitelerden alınan Bağlantıların gücü düşmeye devam ediyor.

Bu hiç şüphesiz, seo için en önemli faktör backlink fakat ne yazık farklı konulara sahip web sitelerinden alınan backlink lerin web sitenize olan gücü azalmaktdır. Bu yüzden bezer içeriklere sahip otoriter web sitelerinden backlink alımının gücüde aynı oranda artmaktadır.

8. Web Sitesi Tepki Süresi

Ne kadar hızlı bir web Hosting e sahipse, web sitenizin barındırıldığı C Class IP ye sahip ve aynı IP adresinden yayın yapan web sitesi ne kadar az ise bir adım öndesiniz demek. SEO Hosting arama sonuçlarını etkileyen diğer önemli bir faktör haline gelmiştir ne kadar hızlı ve tepki süresi kısa ise google tarafından yükseltilirsiniz. Kullanıcıların arama motorlarında en iyi ve uzun vadeli başarı için, her zaman kararlı ve hızlı bir web Hosting firması ile çalıştığınıza emin olun.

Check Also

Pagerank Güncellemesi Başladı 06 Aralık 2013

Pagerank Güncellemesi Başladı 06 Aralık 2013

PageRank Güncellemesi Başladı 06 Aralık 2013 sabah itibarı ile, yılbaşı öncesi webmaster ve seo cular …

Bir cevap yazın