SEO Hats & SEO Şapkalar ve Renkleri

SEO dünyasında farklı SEO teknikleri kullanan profesyonel SEO ile ilgilenen kişileri simgeleyen şapka renkleri ne anlama geliyor bunları inceleyeceğiz.
Öncelikle SEO Şapkasının ne anlama geldiğini bilmemiz gerekir?
SEO Şapkaları web site optimizasyonunda sadece bir soru’nun farklı yönlerini düşünmeye ve sorumuzun çözüm yöntemlerini çözüş tekniğimize yani her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır atasözündeki anlamına gelir. SEO Şapkalarının renkleri arama motoru optimizasyon seo’ya yaklaşım / şimdi düşünme şekli için sembolik olarak kullanılan renklerdir. SEO Şapkalarının rengine göre kategorize ederek bir problemi çözmenin metotları olarak düşünebilirsiniz.

SEO Dünyasında kabul edilen şapka renklerinin en bilindikleri altı tanedir.

Siyah Sapka Seo ve ya Gri Şapka Seo

Siyah Şapka seo

Genelde yer altı dünyasını simgeleyen siyah renk ve gri tonları Google standartlarında seo çalışması yapmayan kişileri temsil eder. Ben bununla ilgili çok sevdiğim ve defalarca izlediğim Baba “God Father” filminde duyduğum ve hoşuma giden bir sözü black hat seo ya uygun buluyorum söz şöyle “Her akşam yatmadan önce tanrı’ ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün tanrı’nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim ve kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce tanrı’ya günahlarımı affetmesi için dua ettim… [ Al Capone ] “

Sarı Şapka:

Sarı Şapka seo

SEO arama motoru optimizasyonu dünyasında her zaman optimist güneşli günleri konuşan mutlu, olumlu şeyler paylaşan seo’ları temsil eder.

Yeşil Şapka:

 

Yeşil Şapka seo
Yeşil Şapka seo

SEO Forumlarında ya a seo bloglarında web sitesinin arama motorlarında daha iyi duruma gelmesi için neler yaparım araştırması yapan kişilere karşılıksız bilgilerini benim gibi sunan paylaşan kişileri temsil eder. Yeşil şapkalı seo zamanı geniş ve rahat bir şekilde kullanan ve sorunlara çözümleri ideal yaratıcı bir fikir üretim tekniği kullanır.

Mavi Şapka seo
Mavi Şapka seo

 

 

 

 

Mavi Şapka:

SEO sorunlarına gökyüzündeki derin mavilikler gibi engin düşünsel yeteneğe sahip portrenin tamamını görebilen ve geniş düşünme yeteneğine sahip seo’ları temsil eder.

Beyaz şapka SEO:

Beyaz Şapka Seo
Beyaz Şapka Seo

Bütün Google Web Master Rehberi’nde yer alan seo arama motoru optimizasyonunu kurallarına harfiyen uyan ve bilindik Google web yöneticisi kuralları yöntemleri ile yapan seo’culardır. Uzun vadeli ve kalıcı bir seo yöntemi uygular.

Siyah şapka SEO nedir?

Bu konuda çok fazla bir şey yazmak istemiyorum size kendi fikirlerimi değil genel kanıyı açıklayacağım. Merak edenler için yazıya yorum yaptığınızda siyah şapka seo ile ilgili fikrimi açıklarım.

Black hat seo (siyah şapka seo) için Genel yargı şu; etik olmayan bir şekilde arama motoru sıralamalarında üst sıralarda yer almak için Google’ın hoşuna gitmeyen teknikler olarak tanımlanabilir.  Arama motorları tarafından okunabilen fakat kullanıcının okuyamadığı anahtar kelime ve anahtar kelime varyasyonlarının sayfada anahtar kelime yoğunluğu arttırmak için doldurulduğu metin gizleme yöntemlerinden bir tanesi olarak Black Hat SEO olduğu söylenir.

Blackhat SEO Tekniklerinin Bazıları Şunlardır.
Hidden Text: Gizli metinleri:  Gizli metin ziyaretçileriniz ama hala Search Engine tarafından okunabilir göremiyorum metinsel içeriktir. Bu arka plan rengi olarak aynı yazı tipi rengini yapmadan ya da arka plan görüntüsü olarak aynı yazı rengi yaparak yapılabilir.

Keyword Stuffing: Doldurma Kelimeler:  meta kelimeleri etiketi veya sayfanın içeriğini boyunca aşırı veya alakasız anahtar kelimeler koyarak arama motorları spam için kullanılan bir tekniktir. Arama motorları Çünkü kullanıcı tarafından arama kriterlerini girilen kelimeler için web sayfalarını tarayın.

Landing Pages/Doorway Pages/Bridge Pages: Açılış Sayfaları / Köprü Sayfalar / Köprü Sayfalar: Bu kullanıcı görmek asla sahte sayfaları olarak tanımlamak olabilir. Giriş sayfaları, anahtar kelimelerle dolu tasarlanmış ve arama motorları yalnızca için sayfalarıdır. Arama motorlarında daha üst sırada yer almak isteyen sitelerin ine arama motorlarının kandırmak için uygulanan bir girişimdir.

Cloaking: Gizleme: Bu hangi arama motorlarına sunulan içeriği günümüzden kullanıcının tarayıcısına farklı bir tekniktir. Bu sayfayı isteyen kullanıcının IP adresine göre içerik sunarak yapılır. Bir kullanıcı arama motoru örümcek olarak tanımlanan, bir sunucu tarafı komut dosyası web sayfası farklı bir versiyonunu sunar. Bu yöntem arama motoru aldatmak için kullanmaktır. Aslında ne SE  (Search Engine) arama motoru örümceklerin IP adresi karşı istekte bir IP adresi okuyan bir CGI script olur. Eşleşme bulunamazsa Eğer istekte “insan” olarak tanımlanır. Nokta insan ziyaretçiler aynı url farklı bir web sayfası alırken son derece optimize web sayfaları SE servis ediliyor olmasıdır.

Link Farming: Link Tarlası yada Link takası: -Arama Motoru Sıralaması artırmak amacıyla web siteleri ile karşılıklı bağlantıları alışverişi işlemi. Bu sizin internet sitesine link, ama SPAM olarak düşünün olduğunu sitelerin sayısını artırmak için sadece yapılır. Google sitemize bir link sayfası daha sonra 50 linkler içermez gibidir ilgili tema yaşıyorsanız site sadece link değişimi için söylüyor çünkü.

Auto Hit Machine: Sitenizin hitini otomatik programlar ile yükseltmek ve alexa sını düşürmek ve alexa iyileştirmek için kullanılan bir sanal hit alma yöntemidir. Hatta anahtar kelimelerde alınan hitlerin yani ziyaretçi sayısının yükselmesi siteyi çok kısa zamanda Google arama motoru sayfalarında ilk sıralara çıkarttığını biliyoruz. Bununda arama motoru örümcekleri tarafından fark edilme olasılığı yüksektir.

 

Automated Search Engine Submission Software: Arama Motorlarına otomatik kayıt etme yazılımı her zaman verimli çalışmayan bu tür yazılımlar verimli çalışmaz ve bazen web siteminizin yasaklamasına neden oldu.
Duplicate Content: Kopya İçerik: – Google çifte içerik yada kopya içerik olarak adlandırdığımız sistemi kullanan web sitelerini küçük paragraflar haricinde olduğunu algılarsa size penaltı çeker yani arama motorlarından banlanırsınız.
Content Solely For Search Engines: Arama Motorları için üretilmiş içerik:  Sadece arama motorları içindir ve anahtar kelimeler ile doldurulmuş anlamsız cümlelerden oluşur.. İçerik anahtar kelime yoğunluğu bakımından zengin olmasına rağmen gerçek kullanıcı insanlar için yararlı değildir. Bunu Google ve diğer arama motorlarının sonuçları cezalara tarafından tespit edilir. Bu nedenle her zaman öncelikle insan ve sonra tarayıcılarının ve robotlar için öncelikle içerik yazmak zorunda olmalısınız.

Spam e-posta:  İstenmeyen, istenmeyen e-posta, doğrudan SEO ile ilgili olmayan kişi sayısı e-postalar göndermek için e-posta spam olarak adlandırılır.

Bu nedenle bu büyük Black Hat SEO Teknikleri vardır. Bu tekniklerin kısa vadeli sonuçlar verir ve sitenin yasaklanması neden olmaktadır. Bu yüzden bu tür teknikler uygulamak asla tavsiye edilmez; profesyonel SEO değilseniz.

 

Black Hat ve Beyaz Şapka SEO Arasındaki Fark

 

Siyah şapka SEO sadece SE (Search Engine) arama motorları içindir. beyaz şapka gerçek ziyaretçiler içindir ve uzun sürelidir.ying yang

Bu seo teknikler beyaz şapka teknikleri insana görebilir insan ve gizlidir.
Yalnızca kısa vadeli sonuçlar içindir. ve bu uzun dönem sonuçları içindir.
Bu yöntemler ve site optimize etik olmayan yollar bu yöntemler SE normlarına göre etik yolu vardır.
Bu site yasaklandı ve bu her zaman iyi arama motoru sıralamalarını getiriyor alıyorum neden olabilir.
Bu makale için SE Search Engine Black Hat SEO ve Beyaz Şapka SEO teknikleri hayatın içindeki ying yang iyi ve kötünün dengesi ve varlığı gibi bir arada ele alınmıştır.

Bu sayfada Black Hat Seo hakkında paylaşacak daha birçok şey var ben sadece yüzeysel yöntemlerden bahsettim.

Check Also

Pagerank Güncellemesi Başladı 06 Aralık 2013

Pagerank Güncellemesi Başladı 06 Aralık 2013

PageRank Güncellemesi Başladı 06 Aralık 2013 sabah itibarı ile, yılbaşı öncesi webmaster ve seo cular …

Bir cevap yazın