Seo için Sayfa Açıklaması Meta Description SEO

Seo için sayfa açıklaması (description) oluşturmanın incelikleri ve sırları aslında empati yaparak düşündüğünüzde çok basit. Web site ve iç sayfalar için açıklama arama motorları ve ziyaretçiler için çok önemlidir.

<Meta name = “Description” content = “, SEO Hit Web Tasarım Google İlk Sayfa, İnternet Reklamcılığı, Güncel WordPress SEO Makaleleri, Arama Motoru Optimizasyonu Seo Hosting Backlink ve Hit Sunar.”/>

Bu arama motorlarında sitemizi için alakalı 22 kelimeden ve 155 karakterden oluşan bir sayfa açıklaması içerisinde geçen anahtar kelimelerin hepsi sayfa başlığında da mevcut, anahtar kelimelerde ve sayfa içeriklerinde yani tam bir uyum içerisinde. Sizde web sitenize açıklama hazırlarken anahtar kelimelerinizden oluşan bu dört noktaya dikkat ederek müşterileriniz ve sitenizin ziyaretçileri için önemli olan anahtar kelimelerin çeşitliliğine dikkat ederek anahtar kelime seçimlerinizi yapın.

Seçeceğiniz anahtar kelimelerde Mata description SEO sayfa açıklaması etiketi Google, Yahoo, MSN ve diğer arama motorları için çok önemlidir, fakat müşterileriniz ve kullanıcılar için özgün kelimeler ile sayfa açıklamaları yap.

Google meta description seo için açıklama 160 karakter ile sınırlıdır. Siz isterseniz 1500 kelime açıklama yazın tüm arama motorları 160 karakterden sonrasını önemsemezler. En güvenli meta description açıklaması 155 karakterde tutmaktır. 150 karakterde seçmiş olduğunuz sayfa açıklamasının sonunda 1 boşluk dahil 10 karakter yani boşluk ile 11 karakter olduğunda bir çok arama motoru son kelimeyi açıklamaya dahil etmez. Binlerce kez denendi ve görüldü. İsterseniz sizde Google’da herhangi bir aram yapın ve en fazla açıklaması olduğunu düşündüğünüz sitenin son 3 noktası dahil Word  dosyasına yapıştırın ve Araçlar sekmesinden sözcük sayımı yapın ve bakın kaç çıkacak, bunu diğer arama motorlarına da yapın sonuç aynıdır.

Check Also

2015 Yılı SEO Değerleri Nelerdir? SEO da Neye Odaklanmalısınız?

2014 yılı SEO stratejilerinde önemli değişiklikler olan bir yıl oldu ve bu yılın son günlerinde; …

Bir cevap yazın