SEO İpuçları

SEO İpuçları SEO ipuçları makalemize başlarken ilk önce hiç bilmeyenler için SEO Nedir? Ne Değildir bunu açıklayalım SEO üç harften oluşur bu harfler Search (Arama) Engine (Motoru) Optimization Optimizasyon daha da açıklamak gerekirse (En uygun şekle sokma ve düzenleme) arama motoru optimizasyonu ile bir web sayfasının okuyucu ve ziyaretçi trafiği artırmak için birçok yöntem vardır. Burada bazı genel arama motoru en uygun şekle sokma ipuçları:

Anahtar Kelimeler: Anahtar kelime yoğunluğu veya metin sabit tutar yer alan anahtar kelimelerin sayısını, arama motorlarından bir web sayfasının alaka düzeyini belirlemek için yollarından biridir. Genel olarak konuşursak web sayfalarını bir sonucu olarak nitelikli olması için belli bir yoğunlukta hedef anahtar kelime ile vurgulamak gerekir. Ancak, çok fazla anahtar kelime ve spam olarak kabul edilecektir arama sonuçlarından sayfa diskalifiye olacak.

Dışarıdan Gelen bağlantılar Backlinks: Diğer web sitesi bağlantıları veya bir sayfaya web sayfalarının sayısı daha fazla puan daha alakalı bir sonuç olarak kabul edilecektir Bir sayfa muhtemel, aynı konu içeriğine sahip bir sayfadan gelecek olan linkler o sayfa için A puan olacak şekilde dikkate alınacaktır bu sıralamalarda yükselmesini sağlayacaktır. Anahtar kelimeler olduğu gibi, gelen bağlantıları bolluğu dikkate alınacaktır gereğinden fazla Backlink is spam olarak algılanacaktır bu yüzden çok fazla Backlink kısa zamanda almayın sandbox’a girmenize neden olabilir.

Orijinal kopya olmayan içerik: pek çok site için kendi sıralamasını iyileştirmek için zaten kurulmuş anahtar kelime veya bağlantıları kullanmak için, diğer web sitelerinin içeriğini kopyalayarak sadece oluşturulmuştur. Birçok arama motoru bu nedenle sipariş ile web kullanıcılarına sunmak için, aşırma içeriği tanımak için kendi algoritmalarını düzenledi daha fazla ve ilgili güncel bilgiler Google ve diğer arama motorları için önceliklidir. Daha fazla ziyaretçi tarafından Okunabilirlik ve daha fazla sitede zaman geçirilmesini sağlayın: Arama motorları, bir sayfa sıralamasını artırmak için birçok girişimlerinin başında küçük eklenen anahtar kelimeler ile bilgisayar tarafından üretilen saçma sapan yazıların arasına serpiştirilmiş anahtar kelimelerden hazırlanmış makaleler vardır. Modern arama motorları dilbilgisi kontrolünü otomatik programlarla yapmaktadır bu yüzden web sitenizdeki makalelerin özgün ve okunabilir olduğundan emin olmak için içeriklerinizin yazım ve imla hatalarını kontrol edin. İyi bir SEO ucu arama motoru algoritmaları ve bir web kullanıcı dostu, gerçekten bilgilendirici ve ilgi çekici makaleler ve bunlarla ilgili kaliteli görseller ile destekleyin. Unutmayın site ziyaretçilerinin birçoğu görsel içeriklerden gelmektedir. Makale başlığı ve içeriği ille kaçırdığınız ziyaretçiyi kaliteli ve ilginç görseller ile çekebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz sadece başlangıç seviyesi çok basit dikkat edilmesi gereken birkaç dikkat edilmesi gereken öneri idi. Bir arama motoru tarafından kullanılan iç mekanizma ve algoritmalar için daha çok siteye katılımın için bu önerilerden başka, daha ileri SEO ipuçları vardır. Bunları “Advanced SEO yöntemleri” makalemde açıklayacağım. Web sayfalarını otomatik olarak örümcekler denilen programlar ile indeksler ve bu, ya da web sayfasının belirli bölümlerine örümcekleri yönlendirmek için bazı alanlarda da engellemek mümkündür. Başka bir SEO ipucu Yahoo gibi bazı arama motorları, kendi veritabanı dâhil edilmesini isteyen siteleri garantili bir şekilde Yahoo dizinine kaydetmek için ücret almaktadır. Google da sağ taraf ve üst tarafta sponsor alanlara yerleştirme hizmetlerini Google AdWords hizmeti olarak satın alabilirsiniz, bu alanda üst bölümlerde olmak istiyorsanız teklifiniz devamlı yüksek tutmalısınız elbette bunun yüksek maliyeti olacaktır.

Check Also

2015 Yılı SEO Değerleri Nelerdir? SEO da Neye Odaklanmalısınız?

2014 yılı SEO stratejilerinde önemli değişiklikler olan bir yıl oldu ve bu yılın son günlerinde; …

Bir cevap yazın