SEO stratejileri 3 ayda günlük ekstra 500 ziyaretçi

Geçtiğimiz günlerde SEO ile ilgili birçok makale yayınladım, yayınlamış olduğum SEO makaleleri bir binanın tuğlaları ya da bir Piramit oluşturmak için gerekli kaya parçaları olarak SEO hakkında bilmemiz gereken bir bütünü oluşturan küçük parçalar. SEO hakkında oluşturulan bu küçük parçaları birleştirdiğimizde SEO Piramidine genel olarak göz atabiliriz.  Peki, ama SEO bağlamında “piramit” nedir? SEO stratejisinin temel amacı tahmin edebileceğiniz gibi her bir SEO adımı Arama Motoru optimizasyon’unun amacı sonuca ulaşmak için başarmak. SEO’nun temel amacı web sitenizin Google arama sonuçlarında diğer rakip sitelerden daha ön sıralarda yer alarak site trafiğini arttırmak.
SEO Piramidimize bir kaya daha koyacağız bu SEO makalesi ile; Bu gün seo hakkında öğreteceklerimler daha önceden Google’da indeksli olan ama olan ve çok ziyaretçisi olmayan sitelere can suyu verecek efektif seo teknikleri ile 3 ay gibi kısa zamanda günde en az ekstradan 500 ziyaretçi artışı sağlayacak.

1. İlk adımımız SEO kampanamız için anahtar kelimelerimizi tanımlamak. Bizim için faydası olmayan anahtar kelimelerden sitemizde trafik alacaksak SEO’nun pek bir anlamı kalmaz ama hit alırsınız. Örnek verecek olursak bir kuaför sitesinin SEO sunu yapıyorum. Sitenin ana anahtar kelimesi “Saç Kaynak ve Saç Kaynağı” biz bu iki kelimeye odaklandık sitenin yaşı henüz 1 yıl bile olmadan anahtar kelimeler de 1 sayfaya dayandı, sitede bir iki farklı konularda (çikolata kahve saç rengi) diye kısa bir makale var. SEO sunu yaptığım site bu alakasız anahtar kelime ile Google da daha yaşlı siteleri de geçerek 1. sırada ve bu faydasız anahtar kelimede site trafiği anahtar kelimemizin trafiğinin çok önünde. Bu gün itibarı ile bunu düzeltmeye de çalışacağım eğer bizim için anlamsız bir anahtar kelimeden trafik alacaksak tüm SEO anlamsız olacaktır. Bu yüzden web sitenize ürünleriniz ile ilgilenen ziyaretçileri çekecek anahtar kelimeleri ve bu anahtar kelimelerin farlı varyasyonlarını bulmak gerekiyor.
2. Bazen ana anahtar kelimemiz ile aynı anlama gelen fakat daha az rekabet edilen anahtar kelimeler bulun. Bulacağınız anahtar kelimeler yaratıcı olsun..

3. Rekabetin daha az olduğu anahtar kelimeleri bulduğunuzda sitenizin Google da daha yüksek seviyelerde yer alması iöin SEO ya başlayabilirisiniz.
4.SEO Armam Motoru Optimizasyonu hakkında söylenecek en önemli SEO kuralı web sitenizde 1 sayfada sadece bir anahtar kelime ya da o (anahtar kelime öbeği yani o kelimenin farklı yazılış varyasyonları) ‘dır. Web sitenizde her bir sayfayı farklı anahtar kelimeler için optimize edebilirsiniz.
5. Bu işlemden sonra anahtar kelime odaklı SEO sunu yaptığımız sayfaya içeriğiniz ile ilgili pagerank değeri yüksek bir sayfadan bağlantı yani backlink almalıyız. Sonra stratejik backlink oluşturmak zorundayız. Statik ve dinamik backlink oluşturmanın genellikle iki unsuru vardır. Statik backlink bir web sitesi için yararlı standart backlink teknikleri içerir ve dinamik backlink ise rakiplerimizin backlink aldığı sitelerden backlink alma tekniklerini içermektedir.

5.1 Statik backlink bileşeni: çeşitli web sitelerine veya forumlara yorum yaparak yada konu açarak sitemizin linkini ekleyerek bedavaya alınan backlink yöntemleridir, bunlar dofollow bloglara, dofollow forumlara, makale gönderme, 3 yollu link değişimi, video sunum ve birçok diğer yöntemleri kullanılabilir. Sadece bu yöntemlerden birkaçını birbiri ile kombine ederek farklı platformlardan backlink alabilirsiniz. Elbette bunu yapmanın da püf noktaları var. SEO’nun vazgeçilmezi backlink alımı dikkat ve beceri isteyen bir sanattır haftada 20 ve 30 backlink ten fazla almayın. Birden bire çok alınan backlink sitenizi sandbox yolcusu yapar.
5.2 Dinamik backlink bileşeni: Rakiplerinizin SEO stratejisini ve backlink aldıkları siteleri araştırın. Sitenizi üst sıralara taşıyacak anahtar kelimeler ve backlink stratejisini daha iyi belirleyebilirisiniz, unutmayın rakiplerinizin silahlarını iyi tanırsanız neler yapmanız gerektiğini daha iyi kavrarsınız.

Bazen üst sıralara çıkabilmek için backlink satın almak kalabilirsiniz Aslında, hiç iyi bir backlink stratejisi değildir ama Google AdWords ücretleri ile kıyaslandığında uzun vadede daha ucuza gelir.
Yukarıda açıklamış olduğumuz temel SEO stratejilerindendir, eğer bu işlemeler daha önce sitenize yapılmadıysa  3 aylık seo çalışması ile günlük ziyaretçi sayısı 500 ziyaretçi artış gösterecektir.

Check Also

2015 Yılı SEO Değerleri Nelerdir? SEO da Neye Odaklanmalısınız?

2014 yılı SEO stratejilerinde önemli değişiklikler olan bir yıl oldu ve bu yılın son günlerinde; …

Bir cevap yazın