SEO Uyumlu Web Tasarım ve Temelleri

SEO Uyumlu Web Tasarım ve Temelleri

Arama motorları, web sitelerini tarama ve içeriklerini yorumlamakta sınırlıdır. Her ne kadar internetin ağır topu Google ve diğer arama motorları kuralları koyan otoriteler olmasına rağmen web sitelerini yorumlamakta çokta yeterli değildirler. Muhteşem görsellere, müthiş içeriklere sahip bir web siteniz var tamam bunu siz biliyorsunuz ama arama motorları bilmiyor. Bunun nedeni arama motorları web sitenizin görüntüsü ile değil algıladıkları gibi yorumlarlar. Peki arama motorlarının web sitenizi doğru algılayabilmesi için ne gibi bir yol izlemelisiniz? Elbette SEO Uyumlu Web Tasarım ile bunu aşabilirsiniz.

Bu makalemde SEO Uyumlu Web Tasarım ve temel esasları hakkında bilgiler vereceğim. Öncelikle arama motorları bir siteyi nasıl görüntüler bunu göreceğiz.

Bu Aşşağıdaki görsellerde arama motorlarının sitenizin kullanıcılar tarafından görüntüsü ve arama motorları tarafından görüntülenen iki farklı görüntüsü mevcut.  Görselleri tıklayarak bütük boyutta yakından inceleyebilirsiniz.

SEO Uyumlu Web Tasarım

SEO Uyumlu Web Tasarım

Web sitenizin Arama motorlarında yer alması için, en önemli içeriklerinizin HTML metin biçiminde olmalıdır. Web sitenizdeki o muhteşem animasyonlu Flash dosyaları, Java uygulamaları ve diğer metin olmayan içerik arama motoru örümceklerinin tarafından okunamaz ve okunamadığı içinde içeriğin ne olduğu ne ile alakalı olduğu ve kullanıcılara ne derece faydalı olduğu anlaşılamayacağı için ne yazık ki kartvizitte yazan web site adresinden başka hiçbir işe yaramaz.

 

  1. gif, jpg veya png formatında Görüntüleri arama motorları görsel içerik bir metin açıklamasını sağlayan HTML “alt niteliklerini” atanabilir. SEO Alt Öznitelikler
  2. Web siteniz içindeki navigasyonlar tekst içerikli bağlantı olmalıdır..
  3. Flash veya Java plug-in bulunan içerikleriniz sayfada metin içerikler ile takviye edilebilir.

Video ve ses içerileriniz arama motorları tarafından dizine alınabilmesi için transcripts olmalıdır.

Check Also

2015 Yılı SEO Değerleri Nelerdir? SEO da Neye Odaklanmalısınız?

2014 yılı SEO stratejilerinde önemli değişiklikler olan bir yıl oldu ve bu yılın son günlerinde; …

Bir cevap yazın