Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Long Tail Keywords

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Nedir?

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler orijinal adı “Long tail keywords” en az üç olan anahtar kelime öbeğinin bir türü ve bazen cümle içinde beş kelime gibi yüksel sayıda kelime kombinasyonlarına sahip olabilmektedirler. Arama motorları üzerinde arama yapan kişiler bazı zaman aradıkları kelimeyi çeşitlendirerek genel değil direk olarak hedefe yönelik Uzun kuyruklu anahtar kelimeler ile nokta atışı yapmak isterler.

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler oldukça özeldir ve web sitesi için daha az trafik çekmektedir, fakat ana anahtar kelimeden daha kaliteli trafik çekmektedirler. Yani hedef kitleye ne aradığını bilen kullanıcılara hitap eder.
Web sitenize SEO arama motoru optimizasyonu yaparken ana anahtar kelime yanı sıra uzun kuyruklu anahtar kelimelerde kullanarak web sitenizin kaliteli ziyaretçiler tarafından ziyaret edilmesini sağlayabilirsiniz.

Çoğu zaman ana anahtar kelimeye odaklı çalışma yapan seolar uzun kuyruklu anahtar kelimelerden daha fazla ziyaretçi çekebilmektedirler ve ana anahtar kelimede yükselebilmek için alt yapı oluşturabilmektedirler.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Nasıl Kullanılır?

Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri nasıl bulacağız ve kullanacağız diyorsanız size birkaç örnek vereceğim. Bu örnekler orijinal anahtar kelimeyi sıfat, renk, nitelik, marka ve bölge isimleri ile birleştirerek çeşitlendirilebilir.

Size uzun kuyruklu anahtar kelimeler için birkaç örnek vereceğim. Anahtar kelimesinde rakiplerinden oldukça sonra register edilmiş olan ve 1. sıraya çıkan bir web sitesi. Bu sitenin altında seo hit linkini göreceksiniz araştırabilirsiniz.

Bu web sitesinin ana anahtar kelimesi “ipek kirpik” bu kelimede 1. sıraya çıkana kadar rekabetin olmadığı mesela “izmirde ipek kirpik yapan yerler”, ” ipek kirpik seti”, “ipek kirpik fiyatları”, 3D İpek Kirpik Satın Al” gibi ana anahtar kelime ye ilave farklı kelime öbekleri ile işe başladık. 2 ay gibi kısa bir sürede bu web sitesi piyasada çok eski olan web sitelerini alt ederek 1. sıraya oturdu ve inanılmaz indekslere sahip oldu. Sizlerde web sitenizde bu tür uzun kuyruklu anahtar kelimeler ile rakiplerinizin web siteleri ile daha kolay rekabet edebilir ve rakipsiz olabilirsiniz.

 

Eğer uzun kuyruklu anahtar kelimeler ile ilgili kendi sektörünüzden örnek görmek isterseniz bu makale altına yorum yaparak kendi sektörünüzü yazın size uygun uzun kuyruklu anahtar kelimeler önereyim.

Check Also

2015 Yılı SEO Değerleri Nelerdir? SEO da Neye Odaklanmalısınız?

2014 yılı SEO stratejilerinde önemli değişiklikler olan bir yıl oldu ve bu yılın son günlerinde; …

Bir cevap yazın