Web Sitesi Yazı Başlıkları Seçimi ve Seo

Seo analizi yaptığım bir web sitesinde seo uyumlu yazı başlığı seçimi ve seo uyumlu makale yazmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördüm. Ben herkesin seo uyumlu makale ve seo uyumlu yazı başlığı seçiminden haberdar olduğunu düşündüğüm için bu konuya hiç değinmemiştim. Fakat yaptığım araştırmalarda birçok web sitesinde seo uyumlu makale ve seo uyumlu yazı başlığı seçimi ile ilgili sorunlar tespit ettim. Bu sorunlara karşı yazdığım reçetelerden bir tanesi mail diyalogundan alıntı yaparak burada seo makalesi olarak paylaşmakta fayda gördüm.

Bu çalışmayı “dizi film izle” konusu olan bir web sitesi sahibi ile yaptığım bir yazışmanın birebir kopyasıdır. Sizlerde bu yazıdaki seo uyumlu yazı başlığı seçimi örneği ile sitenizde seo uyumlu yazı başlığı seçimini daha iyi hale getirerek seo uyumlu makale iel sitenizi hak ettiği yere getirebilirisiniz.

 

Film İzle Dizi İzle Sitesi Başlık Seçimi

Rango İzle olarak yazmışsın doğrusu şu olmalı.  Film lerde başlığa Film izle ekle. Sadece il “film adı izle” zayıf bir başlık sitemidir. Sitenin başlığında belki sana saçma gelmiştir niye iki kere izle kelimesi yazmış diye onu da söyle açıklayayım Google Türkçe karakterlerde küçük harf ile büyük harfi farklı algılıyor. Google da kullanıcılar genelde küçük harf ile arıyorlar. Oysa senin sitende Bütün “izle” anahtar kelime yoğunlu büyük harf ile… Sitende Film izle ve Dizi izle anahtar kelime yoğunluğunu arttırmak için aşağıdaki seo uyumlu başlıkları bence otur ekle faydasını çık kısa zamanda göreceksin daha sonrada dediğim gibi http://www.delicious.com http://www.stumbleupon.com http://digg.com/ http://twitter.com/ http://www.facebook.com/ bu sitelerde linklerini yay…

Eğer konu film ise ve hatta HD ise birde eğer 1 parça ise şunu da ekle. Dikkat etmen gereken tek şey her sayfaya ayrı title yazarken 70 karakteri geçme.  Sayfa açıklamalarında ise direk anahtar kelime ile başla ve 160 karekter een iyi farklı açıklamayı yaz. İlk üç kelime muhakkak anahtar kelime içersin. Ve her konu ve makaleye ayrı anahtar kelime gir.

Burada dikkat edilmesi gereken şey Türkçe karekterlerde büyük ve küçük harfi farklı şekillerde kullanmak.

Rango İzle | Film izle

Rango İzle | Film izle | HD Film İzle |

Rango İzle | Film izle | HD Film İzle | Tek Parça Film izle

Söz konusu Dizi ise şunu yap

Fatmagül’ün Suçu Ne? 39. Bölüm İzle | Dizi izle

Fatmagül’ün Suçu Ne? 39. Bölüm İzle | Dizi izle | HD Dizi izle

Fatmagül’ün Suçu Ne? 39. Bölüm İzle | Dizi izle | HD Dizi izle Tek Parça

 

Yani sadece Rango İzle diye yazman Google tarafından çok anlaşılmaz. Rango İzle nin bir fil olduğunu hatta HD fil olduğunu ve dahası Tek Parça Film olduğunu kafasına vura vura Google amcaya anlatıyoruz. Üstüne üstlük sosyal bir site olduğumuzu http://www.delicious.com http://www.stumbleupon.com http://digg.com/ http://twitter.com/ http://www.facebook.com/ google amcanın sevdiği bu sitelerde en az 5 farklı hesapla siteleri paylaşarak popüler bir site olduğumuzu botlarının devamlı sitelerde olması gerektiğini devamlı vurguluyoruz. Her yeni içeriği ilk olarak Facebook zaten var sizde onu yazmıyorum. Bütün sosyal medyalarda paylaşın. SEO da yeni trend bu unutmayın.

 

Check Also

2015 Yılı SEO Değerleri Nelerdir? SEO da Neye Odaklanmalısınız?

2014 yılı SEO stratejilerinde önemli değişiklikler olan bir yıl oldu ve bu yılın son günlerinde; …

Bir cevap yazın