WordPress Hatası warning cannot modify header information headers already sent

warning cannot modify header information headers already sent by output started at home

CMS sitelerde sıklıkla karşılaşılan bu hata bazen web sitenizde ister WordPress olsun, İster Drupal yada Joomla web sitenizin kaynak kodlarında uygun olmayan bir html editörü ile yapmış olduğunuz modifikasyonlardan meydana gelmektedir. Ve bu hatayı düzeltmek aslında çok basit öncelikle ücretsiz olarak dağıtılmakta olan ” notepad++  ” sı adresinden http://notepad-plus-plus.org/ html editörü olarak indirin. ve aşağıda örnekte görülen artık sizin hata mesajınız yüklediğiniz temadan kaynaklanabilir  farklı uyarı yazıları alacaksınız. Bu yazılardaki ilk php dosyasının yolu ve adını bulun Ftp ile bağlanarak masa üstüne indirim ve notepad++  ile açarak o hata satırına gidin ve aşağıda tarif ettiğim ve fotoğrafta gördüğünüz gibi düzeltin.

Bu yöntemi eğer php dosyasında düzenleme yaptıysanız ve hata veriyorsa yapın. Bazen dosyalar hatalı gelebiliyor.

Yada WordPress resmi sitesinde wordpress in kullanmış olduğunuz sürümünü indirerek o dosyayı bulup sadece o dosyayı yeniden sitenize yükleyin hata düzelir. Düzelmiyorsa aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Hata mesajı olarak genelde aşağıdaki formatlarda hata mesajı alırısnız.

” Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/sitem/public_html/blog/wp-content/themes/intra/functions.php:153) in /home/orraytco/public_html/blog/wp-includes/pluggable.php on line 770

 

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/egitimle/public_html/wp-config.php:1) in /home/sitem/public_html/wp-login.php on line 337

 

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/egitimle/public_html/wp-config.php:1) in /home/sitem/public_html/wp-login.php on line 34

 

“Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at \\localhostsitem\home\users\web\local\wp-content\themes\atahualpa333\functions\bfa_header_c onfig.php:234) in \\localhostsitem\home\users\web\b1128\rh.ddriverpc\mgbl og\wp-login.php on line 255 ”

 

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by sorunu genellikle herhangi php kodu başlangıç etiketinden (|<?php) önce (|   <?php) ya da kapanış etiketinden (?>) sonra (| ?>)boşlukların, yeni satırların veya söz dizimini bozan başka karakterlerin bulunuyor olmasından kaynaklanır.  Dikkat edilmesi gereke kodların başına dikey çizgiyi sadece sayfa başlangıcını ifade etsin diye koydum yani  bu şelil “|” çizgi koymamanız gerekiyor.

Yukarıda görmüş olduğunuz örneklerdeki gibi hata uyarılarında düzeltilmesi gereken yer son satırdaki line yazısından sonraki paragraf değil kalın olarak işaretlediğim yerler deki dosya yolunu notepad++  ile açarak arasında gördüğünüz boşluğu klavyenizde backspace tuşu yada o boşlu seçtikten sonra del tuşu ile siliniz ve ftp ile aynı doya yoluna geri yükleyiniz hata giderilmiş olacak.

 

warning cannot modify header information headers already sent by output started at home x
warning cannot modify header information headers already sent by output started at home x
warning cannot modify header information headers already sent by output started at home
warning cannot modify header information headers already sent by output started at home

Bir cevap yazın