SEO Başlıkları

Sadece emin olmak için, başlıklar < title >SEO Başlıkları </ title> etiketleri arasında içerik ve tarayıcı pencerenizin üst kısmında mavi çubuk üzerinde görünür. Ayrıca, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) görünür bağlantılar metin. Yani başlıkların SEO uyumlu olmasının çok önemli olduğunu söylemek gereksiz. SEO başlıkları aslında bir ziyaretçinin web sitenizi ziyaret etmeden önce bile, gördüğü ilk şey ve elbette sitenizi ziyaret edip etmemeye karar vereceği ilginç bir SEO başlığı olmalıdır.

SEO başlıkları hazırlarken sadece şirket adı olan tüm sayfaların başlıkları iyi bir şey değildir. Düşünün sadece şirket unvanı ile hazırlanmış bir sayfa başlığı ne kadar çekici olabilir? Hemen hemen hiç, bu doğru!

Ortaya bir soru çıkıyor: “web siteme başlık etiketlerinin arasına nasıl SEO başlığı yazabilirim?”  Web Sitesi Yazı Başlıkları Seçimi ve Seo uyumlu başlık makalemizi okuyun!

Arama sonuçlarında görülen başlık seçimlerinde ürün ya da hizmetlerinizin yer aldığı hatta fiyat bilgisinin bulunduğu SEO başlıkları çok daha fazla ziyaretçi çekecektir. Hatta müşterilerinizin arama alışkanlıkları ile hazırlanmış başlıklar daha iyi olacaktır.

Biraz garip görünse de, gerçekten her bireyin sayfanın başlığında ne gördüğünde etkilenir? Ve sayfa başlığında merak uyandıran yazının tamamını okumak için ikna olabileceği bir başlığa biz SEO başlık diyoruz. O yüzden  < title > SEO başlık </ title>  etiketleri arasına koyacağınız kelimelerin seçimi için beyin fırtınası yapmak için zaman ayırın ve doğru sayfa başlığını seçin. Bunu yaparsanız, birçok yeni iş olanakları elde edebilirsiniz.

İşte sayfalarınız için başlıkları yazarken izlenmesi gereken bazı basit kurallar şunlardır:

  •     Her sayfası eşsiz bir başlığa sahip.
  •     Başlık çok anlamda sayfanın içeriği açıklayıcı olması gerekir
  •     Göreceli olarak kısa başlıklar tutmak için en fazla 70 karakter . İdeal olarak 60 civarında
  •     Başlıklarında ziyaretçiler için çekici olması gerekir

Birçok SEO danışmanı gibi size başlığında anahtar kelimelerin yer aldığı merak uyandıran ve basmakalıp olmayan bir SEO başlığı seçmek % 100 doğrudur.  Fakat anahtar kelime ile yazacağım diye saçma sapan ve sıkıcı bir başlıkta seçmeyin.
Seçtiğiniz başlığı çekici olduğundan emin olun. Bu, büyük olasılıkla o sayfada ilgilenen bir ziyaretçinin ihtiyacı olan bilgiyi bulabilmek için web sitenizi ziyaret edeceği anlamına gelir.

Örneğin, sadece “Evden eve nakliyat” yazmak yerine, görsel olarak ve psikolojik olarak daha etkili bir başlık seçimi yapın: ” Evden Eve Nakliyat Sigorta Garantili ve Güvenli “.

Dikkat ederseniz başlıklarda her kelimenin ilk harfinin büyük harf ve ekledim yazı başlığı görsel olarak iyileştirdik ve sonuna eklediğimiz birkaç kelime ile psikolojik güven ile web sitenizi ziyaret etmesi için ekstra çekicilik kazandırdık. Bu başlık fiyat avantajı, ödeme kolaylığı gibi insanların sitenizi ziyaret etmesini sağlayacak şekilde eşitlendirilebilir. Şöyle ki  “Evden Eve Nakliyat Fiyatı 999TL Sigorta Garantili ve Güvenli “.ve ya “Evden Eve Nakliyat Kredi Kartı Taksitli Sigorta Garantili ” Bu başlık seçimi elbette şirket politikaları ve çalışma sisteminin içeriği ile çeşitlendirilebilir.
Burada önemli olan, her sayfanın eşsiz bir başlığa sahip olmasıdır. Başlık seçiminde tembel ve kopyacı olmayın! SEO da Başarı başlıklar ile başlar ve gerçek bir satış aracıdır.

Check Also

2015 Yılı SEO Değerleri Nelerdir? SEO da Neye Odaklanmalısınız?

2014 yılı SEO stratejilerinde önemli değişiklikler olan bir yıl oldu ve bu yılın son günlerinde; …

Bir cevap yazın