SEO Meta Açıklaması

<meta name=”description” content=”SEO Meta Açıklaması.”>

Meta anahtar sözcükler aksine, meta açıklamalar arama motorları tarafından daha fazla kullanılır ve çok önemlidir. Google, kopya içeriğe sahip olup olmadığını ilk etapta sayfa açıklamasının benzersiz olup olmadığına göre karar verir. Eğer google ve diğer arama motorlarında iyi bir yere gelmek istiyorsanız eşsiz ve benzersiz bir seo uyumlu açıklama hazırlamanız gerekir. Bir arama motoru bir sayfa başka bir sayfanın bir kopyası olduğunu düşünürse bunun sonucu olarak arama motorları sonuçlarında pozisyon kaybedebilirsiniz.

Burada da amaç, aynı odak anahtar kelime başlık ve meta anahtar sözcükler odaklı olduğu gibi, meta açıklaması da aynı anahtar kelimelere de odaklanmak gerekir.

SEO Meta Açıklaması için burada izlenmesi gereken bazı basit kurallar şunlardır:

  • Her sayfası eşsiz bir meta açıklama ihtiyacı
  • Gerçek bir metin ve bir anahtar kelime listesi yaz
  • Sayfanın içeriği ne hakkında olduğunu açıklayınız
  • Ana anahtar kelimeler 2 ya da 3 kez tekrar deneyin
  • Toplam yaklaşık 160 karakterden

160 karakterden sadece bir kılavuzdur. Bundan kısa alınamıyor, 220 karakter bir açıklama ile hiçbir sorun yoktur fakat anahtar kelimeniz ilk 160 karakter içerisinde olmasına dikkat edin. Aynı zamanda, sadece hakkında yazmak zorunda değilsiniz sayfaları vardır. Örneğin basit bir iletişim sayfası uzun bir açıklama gerektirmez.  Arama motorlarının 160 karakterden fazlasını almadıklarınızda göz önünde bulundurun.

Seo için Sayfa Açıklaması Meta Description SEO makalemizi okuyunuz.

Burada da, her bir sayfa açıklamaları zaman geçirirler. Tüm parçaları aynı konu üzerinde odaklanmak önemlidir. Birçok kişi için SEO çok sıkıcı bir iştir, ama doğru yapmak çok önemlidir.

Sizlere örnek Sayfa açıklaması ve meta anahtar kelimelerin doğru bir şekilde kullanımını bir örnek ile gösteriyorum. Bu örneğe göre sizde kendi konunuza ve anahtar kelimenize uygun düzenlemeyi yaabilirsiniz.

<meta name=”description” content=”SEO uzmanı tarafından profesyonel seo araçları ile ücretsiz seo analizi yapar. Seo fiyatları, seo programları için arayınız. Seo nasıl yapılır seo makaleleri bloğumuzda”>

 

<meta name=”keywords” content=” seo optimizasyon, seo araçları, seo programları, seo nedir, seo nasıl yapılır, seo uzmanı, seo analiz, seo fiyatları, “>

Check Also

2015 Yılı SEO Değerleri Nelerdir? SEO da Neye Odaklanmalısınız?

2014 yılı SEO stratejilerinde önemli değişiklikler olan bir yıl oldu ve bu yılın son günlerinde; …

Bir cevap yazın