SEO Neden önemli

SEO Neden önemli

SEO Arama Motoru Optimizasyonu önemli çünkü arama motoru robotlarının web sitenizin içeriğini anlaması ve hedef kitlenize ürün ve hizmetlerinizi arama sonuçlarında ziyaretçiler için bulunur olmasına ve sitenize trafik sağlar. Düşünün arka sokaklarda çok kişinin geçmediği bir sokakta iş yeriniz var. Müşterilerinize ürünlerinizi nasıl tanıtıp satacaksınız? Eğer ana cadde yani ilk sayfa ve köşe başında (ilk sıralarda ) bir işyeriniz var hangisinde çok iş yapar ve kar edersiniz? Elbette ana cadde, köşe başı (Google İlk Sayfa ve İlk Sırada) yer aldığınızda hem ürünleriniz daha fazla hedef kitlenize ulaşır hem de çok para kazanırsanız.

SEO önemli çünkü sitenizin arama motorları için bulunur olmasını sağlar.

Düşünün seo öğrenmek istiyorsunuz Google üzerine 10 Adımda SEO’ ya Giriş yazarak genel olarak seo nun ne olduğunu kısa bir özetle öğrenmek istiyorsunuz. Elbette il siteye tıklayarak girip araştırırsınız. Bu sitenin bu anahtar kelimede optimize edildiği gibi sizde kendi anahtar kelimenizde Google da ilk sırada yer alabilirsiniz.

SEO Arama Motoru Optimizasyonu olmadan en değerli ürünleriniz ve paylaştığınız bilgiler arama motorlarının örümcekleri tarafından görünmediği için site adresini bilen kişiler tarafından ziyaret edilen kartvizit siteleri olarak kalacaktır.

Eğer iş hayatında ve bilgi paylaşımında ciddi iseniz SEO Arama Motoru Optimizasyonu çok önemli.

Eğer sizde seo öğrenmek istiyorsanız 10 Adımda SEO’ ya Giriş makalemizi okuyabilir yazı serimizi takip edebilirsiniz.

 

Check Also

2015 Yılı SEO Değerleri Nelerdir? SEO da Neye Odaklanmalısınız?

2014 yılı SEO stratejilerinde önemli değişiklikler olan bir yıl oldu ve bu yılın son günlerinde; …

Bir cevap yazın