10 Adımda SEO’ ya Giriş

SEO da yenimisiniz? Ya da SEO bilginizi güncellemeye mi ihtiyacınız var? Yeni Başlayanlar İçin SEO Rehberi Profesyonel SEO yolunda SEO hakkında bilmeniz gereken sağlam temeller üzerine kurulmuş bir SEO rehberidir.

Yeni Başlayanlar İçin SEO Rehberi içerisinde bilmeniz gereken genel SEO tekniklerini aşağıdaki başlıklar altında topladık.

  1. Arama Motorları Nasıl Çalışır? Arama motorlarının mantığı ve algoritmaları hakkında özet bilgi.

  2. Kişiler Arama Motorlarını Nasıl Kullanır? İnsanların arama motorlarında istediklerini araştırırken kullanmış olduğu anahtar kelimeler ve davranış şekillerinin genel profili ve istatistik raporlara göre değerlendirilmesi.

  3. SEO Neden önemli? SEO Arama Motoru Optimizasyonu yapılan site ile seo yapılmayan site arasındaki farkı açıkça bu makalede görebilirsiniz.

  4. SEO Uyumlu Web Tasarım ve Temelleri

  5. Anahtar Kelime Araştırma ve Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler

  6. Kullanıcıların Deneyimleri ve İçerik, Arama Motoru Sıralamasını Nasıl Etkiler?

  7. Backlink nedir? Backlink Stratejileri ve Örnekler.

  8. SEO Araçları ve Arama Motoru Hizmetleri Kullanımı.

  9. SEO ve Arama Motorları Hakkındaki Mitler ve Yanılgılar

  10. SEO Stratejisi ve Başarı Ölçme ve İzleme

 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) nedir?

SEO web sitenizin ziyaretçi sayısını artırmak için web sitenizin içinde yapılan en uygun şekle sokma ve web sitenizin haricindeki site dışı çalışmaların backlink vs tamamına SEO denilmektedir. SEO arama motoru optimizasyonu ile web sitelerinizi optimize ederek arama motorlarının web sitenize ziyaretçi göndermelerini teşvik etmektir. Bazen SEO çok yalın ve sade bir şekildedir sadece arama motorlarının algoritmik çalışmalarını anlamanız yeterlidir.

Arama Motoru Optimizasyonu “SEO” dan ibaret değildir. SEO ziyaretçileriniz için tasarladığınız sayfalarınızın ve ziyaretçilerin sayfalarınızda yaşadığı deneyimin farklılığıdır yani içerik kalitesidir.

Ziyaretçilerin sitenizde yaşayacağı farklı deneyim ve siteniz için hedef kitlenizin sitenize trafiğini oluşturmak için kullanacağınız anahtar kelimelerin seçimi ve bu anahtar kelimeleri kullanarak web sitenizi arama motoru dostu SEO uyumlu web tasarım site hazırlama SEO nun temelidir.

Web sitenize gelen ziyaretçilerin büyük çoğunluğunu Google, Bing ve Yahoo! Gibi arama motorları yanı sıra sosyal medya ve video paylaşım sitelerinden gelen ziyaretçilerden oluşmaktadır. Web sitenize giren ziyaretçilerin web sitenizdeki navigasyon sayesinde site içeriği, ürün ve hizmetlerinize kolaylıkla ulaşabilmesi ve web sitenizde istediği içeriği bulmuş olması tamamı ile seo uyumlu web tasarımı ile mümkün.

Seo uyumlu web tasarım uygulanan web sitesin içeriğinin arama motorları tarafından doğru bir şekilde algılayabilmesi ve web sitenizden arama motorlarına giden sinyallerin arama morları tarafından doğru konumlandırılması önemlidir. Yani Google ile dost olmak onun dilinde anlama çok önemlidir. SEO olmadan arama motorları sitenize ziyaretçi yollamaz. Arama motorlarının sitenizi anlayabilmesi için sitenizi doğru anlatmanız gerekir.

Kendi sitem için SEO yapabilir miyim?

SEO dünyası karmaşık, ama çoğu insan kolayca SEO temelini anlayabilir. SEO dünyasında önemli bir bilgi bile küçük olmasına rağmen büyük bir fark yaratabilir. Bu “Yeni Başlayanlar İçin SEO Rehberi” kategorisi altında yayınlayacağımız seo makaleleri ile web sitenizi arama motorlarında iyi bir seviyeye getirebilirsiniz.

Check Also

Backlink

Backlink nedir? Backlink Stratejileri ve Örnekler.

Web’i tarayan arama motorları için web sitelerindeki bağlantılar web sayfaları arasındaki sokaklar gibidir. Bu karmaşık …

Bir cevap yazın