XML Entegrasyon ve E-Ticaret SEO

Türkiye ye 1996 yılında ilk Superonline tarafından 3er aylık internet paketi ki bu paket 512K çevirmeli modem ile telefon hattından bağlanıyorduk o tarihten bugüne kadar 16 sene geçti.  Bu zaman zarfında internet bağlantıları ve sanal pazarlama, Dijital PR E-Ticaretin önemini her geçen gün takip edebilme şansına sahip bir kuşaktan birisi olarak ve Google ilk Sayfa ve ön sıralarda olmanın önemimi bir SEO uzmanı olarak çok iyi biliyorum.

Peki, E-Ticaret yapmaya karar veren kişilerin bazen ortaklık yaptıkları bir başla E-Ticaret sitesinden aldıkları XML Entegrasyon ve import CSV dosyaları ile E-Ticaret SEO da kendilerine ne kadar zarar verdiklerini biliyor musunuz?
Birçok e-ticaret sahibi kişinin verilerini girmek için tercih ettiği bir yöntem olan XML Entegrasyon ve import CSV verileri çektiğiniz sitenin bütün başlık, açıklama, keywords ve hemen hemen her şeyi bire bir kopyası olarak web sitenize yansıttır.

Google Panda Algoritması sitenizi E-Ticaret sitesi dahi olsanız kopya içerikli bir iste olarak görecektir ve web siteniz arama motorlarında aynı ürün açıklamasına sahip binlerce hatta milyonlarca web sitesinin arka sıralarına yerleştirecektir.

Peki, E-Ticarette XML Entegrasyon ve import CSV kullanmadan binlerce ürünü tek tek el ile girmek çok zaman alan ve zahmetli iş E-Ticaret SEO için ne yapılmalı?

E-Ticaret SEO için eğer çok büyük bir E-Ticaret sitesine sahipseniz elbette XML Entegrasyon ve import CSV dosyaları ile web sitenize ürünleri ve içerikleri import ettiğinizde. Sıra ile ürün başlıkları ve açıklamalara ilave anahtar kelimler ile kelime anlamını bozmayacak ilave açıklamalar yapmamız gerekir. Ben bu kadar şey ile uğraşamam bunlar bana göre değil diyorsanız. Yapacağınız E-Ticaret evinizin küvetinde balık tutmaya benzer.

E-Ticaret emek ister ve E-Ticarete XML Entegrasyon ve import CSV tarzı dosyalar ile kopya içerik çekmek web sitenizin SEO su için eksi puandır ve mutlaka açıklama ve başlıklarda profesyonel bir SEO tarafından düzenleme yapılmalıdır.

Check Also

E-Ticaret SEO İpuçları

E-Ticaret SEO dinamik E-Ticaret sitelerinde satışı yapılacak olan ürünlerin optimizasyonu için en önemli unsurdur. Binlerce …

Bir cevap yazın