Google PageRank – Resmi Google Bildirimi

Birçok webmaster hala Google araç çubuğunda görüntülenen PageRank değerine önem veriyor. Bu 1 den 10 kadar olan bu site karnesinin metrik ölçüsüne odaklanmak akıllıca değil. Birkaç gün önce, Google açıkça bize PageRank tan başka şeylere odaklanmak gerektiğini resmi bir açıklama ile yayınladı.

Google PageRank hakkında ne diyor?

“Web Yöneticisi Merkezi ekibi olarak söylemiş hep olduğumuz şey bir web sitesinin başarısını gösteren bir ölçü olarak PageRank a çok fazla odaklanmamak gerektiğini yıllardır webmasterlara söylüyoruz. […]

Google 1998 yılında kuruldu zaman PageRank bir arama motoru için çok önemli olabilirdi, ancak […] biz Google olarak son on yıl içinde web iste sıralama sistemlerinin kalitesini artırmak ve geliştirmek için birçok fırsatı yaşadım. PageRank arama motorlarında ön sıralarda yer almak için çok önemli değil artık.”

PageRank önemli değilse, önemli olan nedir?

Google bloğunda ölçümlerinde kullandığı 3 önemli noktadan bahseder:

  • Dönüşüm oranı: dönüştürmek sitenize ziyaretçi yüzdesi (Form, vb doldurun, bir şey satın alma, yorum).
  • Siteden hemen çıkma oranı: Sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerin sitenizi ne kadar sürede terk ediyorlar sitenizi derhal ter eden ziyaret yüzdesi.
  • Web sitenizin tıklama oranı ve bilinilirliği: sitenizin arama sonuçlarında gösterilen sonuçlarına ne sıklıkta tıklanarak ziyaret edildiği.

Bunlar sadece birkaç örnektir. Ama arama motoru sıraları listelerinde i daha iyi sonuçlar elde etmek için yapabileceğiniz birçok şey var.

Bir plan yapın ve doğru hedefler belirleyin ve bu hedefe ulaşmak için aşağıdakileri yapın:

Doğru anahtar kelimeleri seçin: Bir anahtar kelimenin arama motorlarında binlerce rakibinin olması önemli değil. Seçini yaptığınız anahtar kelime web sitenize doğru ziyaretçinin gelmesi önemlidir. Web sitenizde sattığınız ürünü, hizmeti yada bilgiyi satın almaya hazır ziyaretçiye yönelik anahtar kelimeler seçin.
Bu anahtar kelimeler için yüksek dereceleri elde edin: PageRank önemli değildir. Anahtar kelimenin doğru tür için yüksek dereceleri olması çok önemlidir. Web sitenizde doğru anahtar kelimeler ile ön sayfada iseniz, satın almaya hazır birçok yeni ziyaretçi alırsınız.
Kaliteli Backlink Alın: Kaliteli backlink birçok şekilde web sitenize yardımcı olacaktır:  Backlink ler aracılığıyla doğrudan trafik alacak ve bu Google’da web sitenizin konumunu müthiş etkileyecektir ayni kısaca bol ve kaliteli backlink her şeydir, tekrar ediyorum Backlink sitenizin dopingidir.

Web sitenizin detaylı SEO analiz raporu nu ücretsiz yaptırın ve neler eksik neleri düzeltmeniz gerekir seo analiz raporunda ayrıntılı bir şekilde görün.

Check Also

Pagerank Güncellemesi Başladı 06 Aralık 2013

Pagerank Güncellemesi Başladı 06 Aralık 2013

PageRank Güncellemesi Başladı 06 Aralık 2013 sabah itibarı ile, yılbaşı öncesi webmaster ve seo cular …

Bir cevap yazın